31.03.20 група № 28
Предмет: " Технології" Урок № 24
Тема уроку: "Натуральні засоби для зміцнення і стимуляції росту волосся"
Домашнє завадння: законспектувати даний матеріал у зошит.
Татарське зілля ( Аїд болотяний ). Настойка. Кореневу частину рослини залити окропом у пропорції 1:10, настояти 1 годину, охолодити, процідити. Використовувати на ополіскування або для втирання волосся. Процедуру проводити 2-3 рази на тиждень. Курс лікування – 10 процедур.
В разі необхідності, повторити курс через місяць.
Алтея, чемерник. Лосьйон. 50г коріння чередника варити у 200г оцту, поки об’єм рідини не зменшиться удвічі. Процідити. В іншій посудині замочити 25г коріння алтеї у 250г холодної води на годину. Процідити, обидві рідини змішати.
Одержаним лосьйоном щовечора змащувати прикореневу частину волосся, процедуру супроводжувати масажем.
Береза. ( листя ). Настойка. 4 ст. ложки березового листя залишити 300 мл окропу і настоювати 2 години. Настойку втирати в шкіру голови після кожного миття для стимуляції росту волосся.
Гірчиця. Жирне волосся корисно мити гірчицею, змішавши 1 ст. ложку з 0,5 л теплої води. Така процедура не тільки добре миє волосся, але й зміцнює його, знищує лупу, надаючи волоссю шовковистої м’якості.
Дуб ( кора ), цибуля ( лушпиння ). Для зміцнення і стимуляції росту волосся змішати лушпиння цибулі і кору дуба в однакових пропорціях. 1 склянку сухої суміші залити 1 л окропу, кип’ятити на слабкому вогні протягом одної години. Настойкою змочити волосся, надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути голову рушником і залишити на 2 години. Змити настойку теплою водою без мила і сушити без використання фена. Зверніть увагу, що цей відвар надає волоссю золотистого відтінку, бо лушпиння цибулі має тону вальний ефект.
Дуб (кора), м'ята, хвощ. Настоянка. По 2 ст. ложки кори дуба, м'яти, хвоща всипати у посудину і залити 1л окропу. Настоювати 30-40 хвилин. Охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач.
Материнка. Настоянка. 2 ст. ложки трави залити 2 склянками окропу, настоювати ЗО хвилин, охолодити,
Диня. Для зміцнення волосся корисно втирати у шкіру голови сік дині.
Звіробій. Настоянка. 1 ст. ложку подрібненої трави звіробою залити 0,5 л горілки і настоювати протягом тижня. Зберігати у щільно закритій скляній темній пляшці. Використовувати для втирання у шкіру голови 1-2 рази на тиждень для зміцнення і оздоровлення волосся.
Календула, лопух, хміль. Відвар. Календула — 2 частини, коріння лопуха — 4 частини, шишки хмелю — 3 частини. 50 г суміші прокип'ятити в 1 л води, процідити. Відвар втирати у шкіру голови 2-3 рази на тиждень чи ополіскувати волосся після миття для його зміцнення, поліпшення росту, позбавлення свербіння і жирності шкіри голови.
Кропива, лопух. Настоянка. Змішати ЗО г коріння лопуха і 70 г листя кропиви дводомної; 2 ст. ложки сухої подрібненої суміші покласти у термос, залити 0,5 л окропу і настоювати 2 години, процідити. Використовувати як ополіскувач для зміцнення волосся.
Кропива, лопух, ромашка, хміль. Настоянка. По 1 ст. ложці сухих квіток ромашки, лопуха, кропиви, хмелю змішати і залити 2 склянками окропу. Настоювати 40 хвилин, процідити. Використовувати як ополіскувач. Рекомендовано як для сухого, так і для жирного волосся як засіб для укріплення і надання волоссю блиску.
Кропива, мати-й-мачуха. Настоянка. З ст. ложки листя мати-й-мачухи і стільки ж кропиви залити 1 л
Липа. Відвар. 50 г липового цвіту залити 1 л води, кип'ятити на слабкому вогні 20-30 хвилин, охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач при сухому волоссі для його зміцнення.
Цибуля (сік). Для зміцнення волосся можна раз на тиждень втирати у шкіру голови 2-3 ст. ложки свіжого соку цибулі, надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути голову рушником, залишити на 2 години. Така маска не тільки зміцнює волосся, а й сприяє його росту, надає шовковистого блиску.
Любисток. Відвар. Коріння любистку в пропорції 1 : 10 залити водою і кип'ятити на маленькому вогні ЗО хвилин. Охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач двічі на тиждень. Курс лікування — 10 процедур. За потреби повторити через місяць.
Олія рослинна. Для нормального волосся дуже корисним є втирання у шкіру голови підігрітої рицитинової чи кукурудзяної олії за ЗО хвилин до миття. Ця процедура сприяє укріпленню волосся, надає йому живого блиску.
Реп'яхова олія. I варіант. 75 г коріння лопуха подрібнити на тертці, додати 200 г соняшникової олії, настоювати 1 добу, потім прокип'ятити на слабкому вогні, безперервно помішуючи,15 хвилин, процідити. Втирати у шкіру голови за 1 -2 години до миття для живлення шкіри. Реп'яхова олія надає красивого блиску волоссю, прискорює його ріст, добре зміцнює коріння, знищує лупу.
II варіант. 1 ст. ложку подрібненого на порошок коріння лопуха залити 1 склянкою рослинної олії, нагрівати на водяній бані протягом 3 годин, настоювати у темному місці 10 днів, періодично збовтуючи, потім процідити. Втирати у шкіру голови двічі на тиждень при сухому волоссі.
Реп'яхова олія, мурашино-камфорний спирт. Якщо шкіра голови "захворіла", то часом боляче робити зачіску, боляче навіть розчісувати волосся. В такому разі добре допомагають компреси з мурашино-кам- форним спиртом, наполовину розведеним водою. Такий компрес втирають у шкіру голови на 2-3 години. Потім втирають реп'яхову олію, яку готують так: 0,5 л рафінованої соняшникової олії змішати з 100 г сухого коріння лопуха, настоювати 21 день у теплому темному місці. Проціджувати необов'язково. Перед використанням збовтати. Компреси з мурашино-камфорного спирту і втирання реп'яхової олії після миття голови можна повторювати 3-4 рази поспіль до повного зникнення хворобливих відчуттів. Реп'яхову олію змивати через 3-5 годин.
Огірок. Коли волосся погано росте, а також при облисінні, рекомендовано втирати у голову сік огірка або робити з нього маски.
Плющ. Відвар. 4ст. ложки подрібленого листя плюща відварити 0,5 л. води протягом 10 хв. охолодити, процідити. Втирати у шкіру голови щоденно протягом місяця для стимуляції росту волосся.
Корінь петрушки. До 1 чайну ложку кореня (розтерти у ступці чи розмолоти) додати 1 чайну ложку спирту, а потім ретельно розмішати з 2 чайними ложками рицинової олії. Отриману суміш втирати у шкіру голови через день. Курс лікування — 15 процедур. Через місяць лікування можна повторити.
Розмарин, ромашка. Настоянка для зміцнення світлого волосся. 1 столову ложку ромашки і стільки ж розмарину залити 3/4 склянки горілки. На 2 тижні поставити настоянку в тепле місце у пляшці з темного скла. Щодня збовтувати. За 2 тижні настоянка готова. Процідити через марлю, перелити у чисту пляшку. Двічі на тиждень протирати волосся на ніч.
Багатокомпонентна суміш. I варіант. Настоянка. По 1 чайній ложці подорожника, ромашки, шавлії, кропиви і материнки залити 0,5 л окропу, настоювати ЗО хвилин, процідити, охолодити. Використовувати як ополіскувач після кожного миття або для втирання у шкіру голови щоденно.
II варіант. 1 ст. ложку меду, 1 ст. ложку соку алое, чайну ложку соку часнику змішати з жовтком і втирати у шкіру голови на ЗО хвилин. На голову надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути рушником. Через ЗО хвилин волосся промити у три етапи: 1 раз — водою, 2 — жовтком, 3 — відваром з польового хвоща, ромашки чи кропиви (3 ст. ложки трави настоювати ЗО хвилин).
Жовток, рицинова олія, цибуля. Маска. Проти випадання волосся. По одній чайній ложці рицинової чи
Жовток, рицинова олія, цибуля, мед. Маска. Проти випадання волосся. Свіжий жовток змішати з 1 ст. ложкою рицинової олії і такою ж кількістю тертої цибулі та меду. Втирати у шкіру голови, залишити на 1-1,5 години, обгорнувши голову підігрітим рушником. Обліпиха. Якщо волосся випадає, корисно регулярно споживати ягоди обліпихи або пити без обмежень відвар молодих гілок обліпихи, ним же протирати шкіру голови. |
Коментарі
Дописати коментар